Az elektronikus számla egyre népszerűbbé válik, mivel egyrészt jelentős költségcsökkenést eredményez. Másrészt pedig egyre több olyan gazdasági modell és partner jelenik meg, mely az elektronikus bizonylatot megköveteli, elvárja.
Az elmúlt években bekövetkezett és a következő időszakban várható jogszabályi változások újabb lendületet adhatnak az elektronikus számlázásnak. Az előadás bemutatja a jelenleg hatályos jogszabályi környezeten túlmenően annak gyakorlati megvalósítását, esetleges buktatóit. Segítséget nyújt képet alkotni a megfelelő számlázási modellekről, melyek számla kiállítóként és számla befogadóként is fontosak lehetnek.
Az elektronikus számlázás mellett kitérünk a 2018-ban bevezetésre kerülő számla adatszolgáltatás követelményeire, számlázó rendszerekre gyakorolt hatásaira. A számlázó programok adatszolgáltatása a legtöbb magyar adóalany által használt programot érinti, ezért fontos időben felkészülni a változásokra, a szoftver készítőknek, fejlesztőknek pedig elkezdeni a szoftver fejlesztés tervezését. Az előadás megmutatja azokat az irányokat, megoldásokat, melyekkel számolni kell a 2018. július 1-jén hatályba lépő új szabályozással kapcsolatban.